Paní Založte nové téma

Darovací smlouva

Dobrý den, podepsala jsem rodičům darovací smlouvu aby jim vyšla insolvence. není bych si chtěla půjčit na nový byt. Omezuje mě něják tento dar? Je to vedeno někde v evidenci?

Simona, 17.06.2016 19:23

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Ne neomezuje, tato smlouva je jen mezi vámi a rodiči, nikde není vedena v registrech, takže se nemusíte obávat, že by vám vadila v investici do bydlení
z.papouskova@seznam.cz

Zdena Papoušková, 17.06.2016 19:48

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Rodiče napsali na mě formou darovací smlouvy rodinný dům. Od smlouvy uplynul měsíc a zjistila jsem, že otec udělal dluh 150000,-Kč. Rodiče pobírají důchod, ale nemají jak ten dluh splatit, tak uvažují, že prodají dům. Ale přijde mi zbytečné, prodávat dům, který může mít hodnotu kolem 2500000,-Kč kvůli částce 150000,-Kč. V katastru nemovitostí je to napsané na rodiče, tak jsem chtěla vědět, zda je lepší darovací smlouvu bezplatně zrušit, a dát dům prodat, nebo aby si rodiče vzali půjčku. V tom katastru nemovitostí, jsem to pár dní měla, ale pán, kterému otec dluží částku 150000,-Kč nám řekl, ať pozastavíme vklad do katastru, takže jsem to nechala pozastavit, a že má otec do několika měsíců peníze sehnat. Tak nevím co s tím.
Snad mi poradíte. Děkuji.

Kamila , 21.07.2016 08:57

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Insolvenční splátka
  2. Otěhotnění v insolvenci
  3. Nabízí půjčku
  4. Jak se oddluzit,kdyz nemam zadne penize k tomu aby mi mohli vypracovat navrh na insolvenci?
  5. Nezvladnutí života z životního minima
  6. Oddlužení manžela
  7. Odstoupení od oddlužení
  8. Odmena insilvencniho spravce
  9. Jsem po insilveci rok a pul chtel jsem hypoteku .zaplatil jsem 100% a nejdeto.dekuji za odpoved
  10. Mohu insolvenci uhradit hned po schvaleni financnim darek pokud tim splatim 100 procent dluhu?

(c) 2014 - 2018 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt