Paní Založte nové téma

Darovací smlouva na navýšení příjmu

Dobrý den,

prosím o radu, známí se dostaly do těžké finanční situace a rozhodli se situaci řešit insolvencí. Soud zamítl z důvodu nedostatečného výdělku. Chtějí podat odvolání s tím, že návrh doplní o darovací smlouvu, ve které je uveden můj manžel, který má darovat částku 3700 Kč měsíčně. Smlouva má být defakto fiktivní, protože dlužník je OSVČ a soud posuzoval příjem podle daňového přiznání, resp. vydělá víc. V darovací smlouvě je uvedeno, že mu manžel bude platit každého 20. v měsíci tuto částku, po dobu pěti let. A zajímá mne, jestli to bude mít na nás nějaký vliv, když my tuto částku platit nebudeme, ale bude ji platit jakoby dlužník sám za sebe. Manžel, nebo jako my tuto částku ve skutečnosti platit nebudeme a ani nemůžeme, byla by to pro nás neúnosná finanční zátěž. Vzniknou tímto nějaká rizika pro nás, když jim manžel smlouvu podepíše? Děkuji

Karolína, 15.02.2016 12:17

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Lépe je sepsat smlouvu o důchodu, protože tato nepodléhá dani, u darovací je to naopak.
tato smlouva se uzavírá z důvodu doplnění příjmu klienta v insolvenci. pro " dárce " však
to není ručitelská smlouva, takže za splácení dluhu není zodpovědný. Pokud by peníze v rámci této smlouvy nechodily, zodpověný bude ten kdo v insolvenci je , tedy obdarovaný.
Takže vám žádné riziko nehrozí, vždy je platba na tom kdo je v oddlužení a jak zajistí splátku.

Zdena Papoušková, 20.02.2016 11:03

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Insolvenční splátka
  2. Otěhotnění v insolvenci
  3. Nabízí půjčku
  4. Jak se oddluzit,kdyz nemam zadne penize k tomu aby mi mohli vypracovat navrh na insolvenci?
  5. Nezvladnutí života z životního minima
  6. Oddlužení manžela
  7. Odstoupení od oddlužení
  8. Odmena insilvencniho spravce
  9. Jsem po insilveci rok a pul chtel jsem hypoteku .zaplatil jsem 100% a nejdeto.dekuji za odpoved
  10. Mohu insolvenci uhradit hned po schvaleni financnim darek pokud tim splatim 100 procent dluhu?

(c) 2014 - 2018 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt