Paní Založte nové téma

Darovací smlouva v insolvenci

Dobrý den, moc ráda bych se zeptala, zda je možné, zrušit darovací smlouvu, jež byla sepsaná bratrem a mnou ve věci jeho insolvenčního řízení. V době, kdy bratr žádal o insolvenci měl nízký plat a proto mu byla dána rada, aby mu někdo z rodiny pomohl tzv. darovací smlouvou. Tu jsme uzavřeli spolu a já se tak zavázala mu přispívat měsíčně částkou 600 Kč (bylo to dle právníků jediné možné řešení), což bylo soudem uznáno, bratru byla insolvence schválena a mě uložena povinnost přispívat. Nicméně se situace během roku velmi změnila – bratrovi navýšili plat o částku 900 Kč a zase mu za dva měsíce dle zákona zvednou o další 900 Kč. Bude tedy ze svého platu již téměř rok schopen platit věřitelům daleko více nad rámec původního předpokladu pod 30 % neklesne ani náhodou a mě se naskytla příležitost řešit vlastní bydlení (dříve podnájem) a investovat do něj. Je z této darovací smlouvy cesta ven? Děkuji za odpověď,

Martina, 4.11.2016 07:51

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Darovací smlouvu můžete zrušit . Napište na soud na jeho řízení, že rušíte darovací smlouvu, důvodem, je to, že již má dostatečný příjem .

Zdena Papoušková, 4.11.2016 16:29

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Prodej druzstevniho bytu v dobe insolvence
  2. Prodej druzstevniho bytu v dobe insolvence
  3. Musi zamestnavatel vedet o inslovenci?
  4. Předčasné zrušení insolvence
  5. žádost o ukončení insolvence
  6. Insolvecne
  7. Alimenty
  8. Nemám na splatku
  9. Nemám na splatku
  10. Potřebujete naléhavou půjčku na splacení účtů,{ Creditplusfinance11@gmail.com

(c) 2014 - 2017 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt