Paní Založte nové téma

Darovací smlouva v insolvenci

Dobrý den, moc ráda bych se zeptala, zda je možné, zrušit darovací smlouvu, jež byla sepsaná bratrem a mnou ve věci jeho insolvenčního řízení. V době, kdy bratr žádal o insolvenci měl nízký plat a proto mu byla dána rada, aby mu někdo z rodiny pomohl tzv. darovací smlouvou. Tu jsme uzavřeli spolu a já se tak zavázala mu přispívat měsíčně částkou 600 Kč (bylo to dle právníků jediné možné řešení), což bylo soudem uznáno, bratru byla insolvence schválena a mě uložena povinnost přispívat. Nicméně se situace během roku velmi změnila – bratrovi navýšili plat o částku 900 Kč a zase mu za dva měsíce dle zákona zvednou o další 900 Kč. Bude tedy ze svého platu již téměř rok schopen platit věřitelům daleko více nad rámec původního předpokladu pod 30 % neklesne ani náhodou a mě se naskytla příležitost řešit vlastní bydlení (dříve podnájem) a investovat do něj. Je z této darovací smlouvy cesta ven? Děkuji za odpověď,

Martina, 4.11.2016 07:51

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Darovací smlouvu můžete zrušit . Napište na soud na jeho řízení, že rušíte darovací smlouvu, důvodem, je to, že již má dostatečný příjem .

Zdena Papoušková, 4.11.2016 16:29

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Nevim si rady jak sepsat zadost o zruseni insolvence
  2. Předčasné ukončení insolvenčního řízení
  3. Nerespektování insolvence
  4. Konec insolvence po 5 letech
  5. Předčasné ukončení insolvence.
  6. Zrušení insolvence
  7. Hypotéka
  8. Dobry den chci se zeptat co se stane kdyz muj protel uz pul roku neplati insolvenci.Prisla sem na to dnes.
  9. Prodej druzstevniho bytu v dobe insolvence
  10. Prodej druzstevniho bytu v dobe insolvence

(c) 2014 - 2017 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt