Paní Založte nové téma

Ručení, dražba domu a exekuce na plat je to normální?

Dobry vecer.

Uz nevim kudy kam..jsem matka samozivitelka a v roce 2009 jsem si pro svou tetu vzala nebankovni uver od spolecnosti Smart capital..teta zasilala mesicni splatky na ucet vyse uvedene spolecnosti a ja myslela ze je vse v poradku dokud mi u dveri nezazvonil pan a sdelil li ze z nezaplacene castky 2050 kc po me chce jiz exekutor 65000kc ..dohodla jsem se v soku z te castky ale predevsim z toho ze je na me uvedena exekuce na splatce po 1000kc mesicne s danym exekutorem..behem 6 mesicu mi prisel dopis ze dany exekutor to predava panu Vranovi z Prerova..ten s mesicni splstkou nesouhlasil a behem par mesicu mi vydrazil nemovitost na ktere byla hypoteka..dum prodal ale z vytezku drazby neuhradil spolecnosti Smart capital castku pro kterou na me byla exekuce vydana...ja s domenimze i kdyz jsem prisla o nemovitost je vse v poradku mi zamestnavatel oznamil ze mu prisla na me jmeno exekuce od spolecnosti Smart capital kvuli ktere to vlastne vse zacalo .nechapu je to mozne ze z vytezku nemovitosti byla uhrazena odmena panu Vranovi 231000 a zbyla cast hypotecni bance?? A nebyla vlastne uhrazena exekuce kvulu ktere to vse zacalo?? Moc dekuji za odpoved

Žaneta, 17.06.2015 00:46

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Dobrý den, paní Žaneto,

z Vašeho popisu vyplývá asi následující.

Vaše nemovitost byla předmětem zajištění Vaší hypotéky, proto, jakmile exekutor nemovitost prodal, po uhrazení svých nákladů musel až do výše zajištěného závazku tento uhradit hypoteční bance s tím, že na úhradu pohledávky oprávněného, ve Vašem případě společnosti Smart Capital, již nezbylo. Hypoteční banka totiž měla právo na přednostní uspokojení své zajištěné pohledávky.

Ve Vaší současné situaci spatřuji následující problémy. Za prvé, pohledávka Hypoteční banky nemusela být uspokojena v plné výši, pročež reálně hrozí, že vůči ní dluh, o kterém možná ani nevíte, a který zatím roste. Doporučuji Vám proto obrátit se na hypoteční banku a doptat se, zda jim něco dlužíte.

Co se týče exekuce Smart Capital, záleží na její aktuální výši, ale nedomnívám se, že by bylo účelné ve Vašem případě uvažovat přímo o oddlužení. Existují nicméně i jiné způsoby řešení Vaší situace. Pokud budete mít zájem o bližší informace, můžete se na nás obrátit na níže uvedených kontaktech.

Děkuji za Váš zájem,

Lucie Grymelová
odborná konzultantka
http://www.oddluzeni-rychle.cz
tel.: 608 250 146
info@oddluzeni-rychle.cz

Lucie - Oddlužení-rychle.cz, 18.06.2015 13:29

Exekuce rostou, škoda, že jste nejednala už dříve, než šel dům do dražby , dalo se to možná zachránit, ale i teď je možnost jak z toho ven a jak se už těch exekutorů zbavit. Opravdu je možné, že ještě máte u HYPO dluh, který roste a banky rády nechávají klienta v klidu, protože mají pak více na úroku, než mu to oznámí. Pomohu vám, pokud máte zájem a vyřešíme to jednou pro vždy, protože takto byste se v tom pohybovala ještě léta a s Vránou nejsou žádné žerty . z.papouskova@seznam.cz, nebo prozvoˇnte 605 472 502 a já vám zavolám.

Zdena Papoušková, 23.06.2015 20:00

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Insolvenční splátka
  2. Otěhotnění v insolvenci
  3. Nabízí půjčku
  4. Jak se oddluzit,kdyz nemam zadne penize k tomu aby mi mohli vypracovat navrh na insolvenci?
  5. Nezvladnutí života z životního minima
  6. Oddlužení manžela
  7. Odstoupení od oddlužení
  8. Odmena insilvencniho spravce
  9. Jsem po insilveci rok a pul chtel jsem hypoteku .zaplatil jsem 100% a nejdeto.dekuji za odpoved
  10. Mohu insolvenci uhradit hned po schvaleni financnim darek pokud tim splatim 100 procent dluhu?

(c) 2014 - 2018 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt