Paní Založte nové téma

Pozastavení splátek oddlužení

Dobrý večer.

Mám k Vám následující dotaz. Jsem v insolvenci přes dva roky. Když jsem šla do insolvence poskytoval mi dar muj manžel protože jsme neměli společné jmění manželu tak to bylo možné. Manžel zemřel, já pobírám starobní duchod. Po srážce z duchodu mi zbývá 4.000 Kč. Když manžel zemřel napsala jsem soudu to bylo v březnu r. 2016 jestli by pozastavil alespon 2 splátky abych mohla zaplatit pohřeb. Bohužel do dnešního dne mi nikdo neodpověděl. Mám napsat předsedovi krajského soudu? Moji známí jsou v insolvenci jako manželé. Vzhledem k tomu, že nesplácí měli již 3x nařízené jednání o zrušení insolvence. Nikdy jim však zrušena nebyla. Dlužnici sráží částku 2.500 z duchodu víc nic. Její manžel pobírá invalidní duchod a oba ještě pracuji a nikdo jim nic nesráží. Jak je možné že správa socialního zabezpečení dlužníkovi již 3 roky z duchodu nic nesráží. Oni si pěkně jezdí každý ve svém autě peníze jim zustavají a nikdo nic neplatí. Když prý měli poslední jednání u soudu tak jim paní soudkyně měla sdělit, že mohou splácet kolik chtějí, že stejně jim insolvence za pul roku skončí a dluhy budou smazány.No to by byl pěkný bordel. Oni za čtyřiapul roku plní oddlužení na 12% a soud s tím nic nedělá. Vo vy na to? Děkuji Jana

Jana, 28.08.2016 21:58

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Tak to tak ale není, pokud neuhradí alespoň 30 % závazků , pak pět let jen spláceli a dluhy jim zůstaly , bohužel navýšené o úroky , kdo jim řekl takovou hloupost asi nebyl při zdravém rozumu. Pokud píšete na soud , nebo ins. správci , pak to nepište jako žádost o povolení ale jako oznámení- tj. tento měsíc neuhradím splátku, protože jsme musela uhradit pohřeb . Ale do doby 5 let musíte těch 30% doplnit , každého půl roku najdete na portále justice plnění , které posílá ins. správce soudu, tam zjistíte jak na tom jste, ale nespoléhejte na to, že pod 30% je to v pořádku. Těm lidem co píšete se to vrátí jako bumerang a nikoho nebude zajímat, že jim jedna paní řekla že je to jedno.
Pokud jim soud chce ins. zrušit má pro to důvod , ale většinou jim dá další šanci , pokud nesplní je to soudu celkem jedno jsou to jejich dluhy a ty jak už jsme psala jim zůstanou okořeněné o úroky, takže místo toho aby začali žít bez dluhů se v tom budou " plácat " ještě pár let a že si je věřitelé řádně vychutnají na to můžete vzít jed.

Zdena Papoušková, 30.08.2016 20:20

P.Papoušková já nemohu oznámit že nezaplatím když mne to strhávají z duchodu a pokud soud to nezastaví u správy sociálního zabezpečení tak srážejí pořád.Musel by srážky pozastavit soud.

Jana, 30.08.2016 22:07

Pak byste se měla domluvit s ins. správcem,kterému přijdou peníze a on je rozděluje ,
pokud bude on souhlasit , oznámíte to soudu.

Zdena Papoušková, 6.09.2016 19:10

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Vymazání z registru dlužníků
  2. Vymazání z registru dlužníků
  3. Dluhy a oddlužení
  4. Dluhy a oddlužení
  5. Potřebujete naléhavou půjčku na 2%
  6. ZŮstatek dluhu