Paní Založte nové téma

Insolvence, snížení splátek?

jsem momentálně ve velmi složité situaci. Jsem trvale zaměstnaná, vdova se 1 nezaopatřeným dítětem,umřel mi manžel pobírám (tj. vdovský a sirotčí důchod na 1 dítě). Jsem v insolvenci a insolvenční spravce mi vzal vdovský důchod. V zaměstnání mi strhávaní častku asi 6.500kč na insolvenci. K tomu mi vzal správce vdovský duchod 7.600kč stoho mi posila asi 500 kč. Na živobytí mi zustává po zaplacení najmu asi 3000 na měsic pro me a syna. Spravce to moc nezajímá můžete mi poradit co mam dělat zažádat soud o snížení splátek? Měli jsme s manželem insolvenci spolu.když manžel žil měli jsme darovací smlouvu na 5.300kč.ta se ted neplatí.Ted jsem sama a platím insolvenci kolem 14.000 to jsme neplatily ani když žil manžel je možné stím něco udělat?Děkuji za pomoc Tkadlecova Ivana

Ivana , 5.10.2015 23:40

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Je potřeba přesně propočítat jak vysoký je dluh a potom požádat soud , aby splátky snížil, abyste uhradila nejméně 30% z výše dluhů.Pokud ale platíte 14000,- pak byste musela mít dluh přes dva miliony !

Zdena Papoušková, 11.10.2015 20:17

Dobrý den, paní Ivano,

dovoluji si pouze reagovat na Váš dotaz a na zprávu paní Papouškové. O snížené splátky lze dle aktuální judikatury zákona požádat nejpozději do rozhodnutí o schválení oddlužení, tedy ve Vašem případě je na tento postup již pozdě. Bylo by však možné sepsat krátkou žádost soudu o snížení splátek s ohledem na Vaši životní situaci, nicméně bude pouze na něm, jak se zachová, neboť dle zákona Vám insolvenční správce musí strhávat vše až na nezabavitelnou část Vašeho příjmu.

Scestný je pak komentář paní Papouškové stran výše Vašich dluhů, neboť oddlužení je samozřejmě možné splatit mnohem dříve než za 5 let, a to právě prostřednictvím vysokých splátek. Samotná výše splátek není nijak navázaná na celkovou velikost Vašich dluhů.

S uctivým pozdravem

Lucie Grymelová
odborná asistentka
Oddlužení-rychle.cz
http://www.oddluzeni-rychle.cz

Lucie - Oddlužení-rychle.cz, 28.10.2015 21:14

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Půjčky od 50 000 Kč do 5 000 000 Kč: pujckyuver101@seznam.cz