Paní Založte nové téma

Insolvence a prodej domu kvuli zastavě

insolence a prodej domu zást. věřiteli
mám schváleno oddlužení ve formě splátk.kalendáře.mám i zajištěného věřitele,správce tedy prodává dům.chtěla bych se zeptat,když se dům prodá za větší částku než je určena zástavnímu věřiteli,jestli mi bude zbytek peněz vyplacen nebo ho musím použít jako mimořádný příjem na úhradu pro nezajištěné věřitele???Našla sem na netu toto.... Pokud ke zpeněžení majetku sloužícího k zajištění dojde, lze z něj náklady insolvenčního řízení hradit jen z části (v limitech § 298 odst. 3 IZ náklady spojené se správou a zpeněžením předmětů zajištění a část odměny insolvenčního správce příslušející mu dle § 1 odst. 2 vyhlášky), zbytek náleží vydat zajištěnému věřiteli. Vznikne-li po úplném uspokojení pohledávky zajištěného věřitele přebytek výtěžku ze zpeněžení zajištění (hyperocha), lze jej užít k uspokojení ostatních (nezajištěných) věřitelů jen v případě konkursu či oddlužení zpeněžením majetkové podstaty. V případě oddlužení ve formě splátkového kalendáře se však hyperocha vydá dlužníkovi do jeho volné dispozice. Nelze ji totiž-jak nesprávně dovozoval soud prvního stupně-považovat za mimořádný příjem, s nímž by dlužník byl povinen naložit způsobem uvedeným v § 412 odst. 1 písm. b) IZ, tedy použít ho-prostřednictvím insolvenčního správce-k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře (byť mu nic nebrání, aby tak dobrovolně učinil). K tomu viz usnesení Vrchního soudu v Praze č.j. KSPL 20 INS 3876/2010, 1 VSPH 175/2012-B-30 ze dne 28.2.2012 a jeho usnesení sp. zn. KSCB 25 INS 159/2012, 3 VSPH 1127/2012 ze dne 22.10.2012.....

alena, 12.09.2015 09:45

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

§ 412 je sepsán tak šalamounsky, že si jej může každý vykládat po svém, takže i ins. správce. Logické je, že pokud vám prodají majetek, měl by zbytek peněz po odpočtu věřiteli a také nemalé náklady jdou ins. správci , být použit na rozdělení mezi ostatní věřitele.

Zdena Papoušková, 13.09.2015 12:41

Dalsi nespravny nazor ...

bobik, 19.09.2015 23:03

Existuje nějaká lhůta pro vyplacení hyperochy insolvenčním správcem? Stanovuje to nějak insolvenční zákon nebo je to čistě na libovůli správce?

houser, 24.09.2015 23:25

Je zjevné, že paní Papoušková dle jejich odpovědí insolvenčnímu zákonu moc nerozumí.

Marcela Urbanová, 9.12.2015 20:44

Pani Papoušková je uplně blba s pminutim asi necetla rozhodnuti z roku 2014.

josef, 23.05.2016 11:10

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

  1. Insolvenční splátka
  2. Otěhotnění v insolvenci
  3. Nabízí půjčku
  4. Jak se oddluzit,kdyz nemam zadne penize k tomu aby mi mohli vypracovat navrh na insolvenci?
  5. Nezvladnutí života z životního minima
  6. Oddlužení manžela
  7. Odstoupení od oddlužení
  8. Odmena insilvencniho spravce
  9. Jsem po insilveci rok a pul chtel jsem hypoteku .zaplatil jsem 100% a nejdeto.dekuji za odpoved
  10. Mohu insolvenci uhradit hned po schvaleni financnim darek pokud tim splatim 100 procent dluhu?

(c) 2014 - 2018 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt