Paní Založte nové téma

Nepatrný konkurz, srážky z platu

Dobrý den,

chtěla jsem se pomocí insolvenčního řízení zbavit velkého dluhu z mládí. Příjem mám slušný a stálý a zaplatila bych kolem 60% dluhu. Návrh schválen nebyl a bylo vydáno rozhodnutí o nepatrném konkurzu. Nikde jsem nezjistila, co to pro mě znamená. Dnes do zaměstnání přišel dopis od insolvenčního správce, že mi mají být prováděny srážky z platu. Mám podané odvolání, které bylo přijato a soud se tím má znovu zabývat. Mají právo mi již teď srážet mzdu?Pokud odvolání dopadne špatně a zůstanu v nepatrném konkurzu, musím splatit 100% dluhu? Předem děkuji za odpověď.

Iveta, 11.09.2015 19:59

Iveta, 11.09.2015 20:01

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

V konkurzu insolvenční správce dělá kroky ihned po nabytí právní moci rozhodnutí.V konkurzu se zpeněžuje majetek, který máte uveden v tzv. majetkové podstatě, pokud se však
věřitelé prodejem neuspokojí ve 100%, pak je konkurz zrušen , ale dluhy zůstanou a teprve nyní můžete znova žádat o oddlužení, kdy jim musíte uhradit nejméně 30%.Pokud soud po odvolání rozhodne jinak ,tedy pro klasické oddlužení, pak vše proběhne podle zákona o oddlužení a majetek vám zůstane . Ale to může trvat měsíce..

Zdena Papoušková, 13.09.2015 11:55

Děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to tedy se srážkami z platu. Majetek žádný nemám, tudy cesta při konkurzu nevede. To mi budou odebírat část platu, dokud nedojde k jednání u soudu ohledně odvolání nebo by insolvenční správce měl počkat, až jak odvolání dopadne? S pozdravem Iveta

Iveta, 13.09.2015 18:35

Doporučuji se obrátit na Vašeho insolvenčního správce, aby Vám vše vysvětlil a né na paní Zdenu, která dle odpovědí nemá právní vzdělání.

Karel, 9.12.2015 21:00

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Vymazání z registru dlužníků
  2. Vymazání z registru dlužníků
  3. Dluhy a oddlužení
  4. Dluhy a oddlužení
  5. Potřebujete naléhavou půjčku na 2%
  6. ZŮstatek dluhu