Paní Založte nové téma

Nepatrný konkurz, srážky z platu

Dobrý den,

chtěla jsem se pomocí insolvenčního řízení zbavit velkého dluhu z mládí. Příjem mám slušný a stálý a zaplatila bych kolem 60% dluhu. Návrh schválen nebyl a bylo vydáno rozhodnutí o nepatrném konkurzu. Nikde jsem nezjistila, co to pro mě znamená. Dnes do zaměstnání přišel dopis od insolvenčního správce, že mi mají být prováděny srážky z platu. Mám podané odvolání, které bylo přijato a soud se tím má znovu zabývat. Mají právo mi již teď srážet mzdu?Pokud odvolání dopadne špatně a zůstanu v nepatrném konkurzu, musím splatit 100% dluhu? Předem děkuji za odpověď.

Iveta, 11.09.2015 19:59

Iveta, 11.09.2015 20:01

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

V konkurzu insolvenční správce dělá kroky ihned po nabytí právní moci rozhodnutí.V konkurzu se zpeněžuje majetek, který máte uveden v tzv. majetkové podstatě, pokud se však
věřitelé prodejem neuspokojí ve 100%, pak je konkurz zrušen , ale dluhy zůstanou a teprve nyní můžete znova žádat o oddlužení, kdy jim musíte uhradit nejméně 30%.Pokud soud po odvolání rozhodne jinak ,tedy pro klasické oddlužení, pak vše proběhne podle zákona o oddlužení a majetek vám zůstane . Ale to může trvat měsíce..

Zdena Papoušková, 13.09.2015 11:55

Děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to tedy se srážkami z platu. Majetek žádný nemám, tudy cesta při konkurzu nevede. To mi budou odebírat část platu, dokud nedojde k jednání u soudu ohledně odvolání nebo by insolvenční správce měl počkat, až jak odvolání dopadne? S pozdravem Iveta

Iveta, 13.09.2015 18:35

Doporučuji se obrátit na Vašeho insolvenčního správce, aby Vám vše vysvětlil a né na paní Zdenu, která dle odpovědí nemá právní vzdělání.

Karel, 9.12.2015 21:00

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. PŮjČky
  2. Rychlé půjčky od 4000 KČ až do 100 000 000 kč
  3. Hej, štěstí je na vaší straně.
  4. Půjčky od 50 000 Kč do 5 000 000 Kč: pujckyuver101@seznam.cz
  5. úrazová pojistka v insolvenci
  6. 30,000 kc v 10,000,000