Paní Založte nové téma

Oddlužení - dluhy s podnikání

Dobrý den,

podala jsem osobní bankrot jako OSVČ,mám ale dva dluhy z podnikání ( ZPMN a MSSZ),
bohužel zdravotní pojišťovna nedala souhlas k uskokojení pohledávky.Pravděpodobně půjdu do konkurzu,což jsem nechtěla.Nemám žádný majetek.Mohu požádat o radu jak postupovat?

Klára, 21.04.2015 13:08

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Dobrý den, Kláro,

obecně vzato Vám konkurz nemůže uškodit, neboť jeho cílem je zpeněžit Váš majetek a pokud žádný nemáte, bude soud nucen konkurz nakonec zastavit. Další možností je se proti usnesení o prohlášení konkurzu odvolat k Vrchnímu soudu a pokusit se soud přesvědčit o tom, že např. Váš dluh vůči VZP tvoří jen malou část Vašich celkových dluhů a není přiměřené, aby kvůli malé pohledávce byl řešen Váš úpadek konkurzem.

Rozhodně je to řešitelná situace a pokud bystě měla zájem o konzultaci či přímo pomoc v průběhu insolvenčního řízení, rádi Vás na čísle 608 250 146 nebo na emailové adrese info@oddluzeni-rychle.cz vyslechneme a poradíme Vám co a jak případně udělat.

Přeji příjemný den a budeme se těšit na Vaši reakci,

Daniel Váša
Oddlužení-rychle.cz
tel.: 608 250 146
daniel@oddluzeni-rychle.cz

Daniel - Oddlužení-rychle.cz, 21.04.2015 14:02

Záleží na tom, zda po vás soud toto povolení požadoval, pokud ne, pak to neřešte, VZP je věřitel jako každý jiný a do oddlužení se jako věřitel přihlásí. nevím v jakém to máte stadiu. Konkurz vůbec nemusí nastat a když ano je to jen ztráta času , pokud nemáte majetek tak jej soud ani nenařídí, není vám co sebrat , takže by byl konkurz pro nedostatek majetku zastaven a opět byste žádala o oddlužení splátkovým kalendářem.
Přesně bych vám to řekla podle návrhu, který jste podávala. tak pokud máte zájem. z.papouskova@seznam.cz

Zdena Papoušková, 8.05.2015 18:39

Dobrý den, chtěla jsem se pomocí insolvenčního řízení zbavit velkého dluhu z mládí. Příjem mám slušný a stálý a zaplatila bych kolem 60% dluhu. Návrh schválen nebyl a bylo vydáno rozhodnutí o nepatrném konkurzu. Nikde jsem nezjistila, co to pro mě znamená. Dnes do zaměstnání přišel dopis od insolvenčního správce, že mi mají být prováděny srážky z platu.Mám podané odvolání, které bylo přijato a soud se tím má znovu zabývat. Mají právo mi již teď srážet mzdu?Pokud odvolání dopadne špatně a zůstanu v nepatrném konkurzu, musím splatit 100% dluhu? Předem děkuji za odpověď.

Iveta, 11.09.2015 19:59

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Insolvenční splátka
  2. Otěhotnění v insolvenci
  3. Nabízí půjčku
  4. Jak se oddluzit,kdyz nemam zadne penize k tomu aby mi mohli vypracovat navrh na insolvenci?
  5. Nezvladnutí života z životního minima
  6. Oddlužení manžela
  7. Odstoupení od oddlužení
  8. Odmena insilvencniho spravce
  9. Jsem po insilveci rok a pul chtel jsem hypoteku .zaplatil jsem 100% a nejdeto.dekuji za odpoved
  10. Mohu insolvenci uhradit hned po schvaleni financnim darek pokud tim splatim 100 procent dluhu?

(c) 2014 - 2018 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt