Paní Založte nové téma

Prodej zastavěné nemovitosti a hyperocha

Mojí kamarádce, která je v insolvenčním řízení byla prodána zastavěná nemovitost a byl uspokojen věřitel se zástavou. Zbytek tzv. hyperocha, jí byl vrácen na účet se sdělením správce, že tyto peníze dle platné judikatury patří jí.
Tato částka o cca 150.000 převyšuje stav současných závazků.
Splácet dle splátkového kalendáře započala v červnu 2015.
Je to v pořádku, když si peníze ponechá a nepoužije je na dobrovolné předčasné splacení. Nemůže to napadnout žádný věřitel?
Neporuší tím usnesení o schválení oddlužení ve kterém je uvedeno, že má použít mimořádné příjmy ke splátkám nad rámec splátkového kalendáře, jestliže použitím této hyperochy mohla uhradit vše a ještě jí zbyde na nastartování nového života.

Neřeším nyní to, že vlastně vůbec neměla jít do insolvence, ale prodat nemovitost sama. Ale přijala špatné rady.

Děkuji za názor

Alena, 29.09.2016 23:48

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Špatné rady mnohdy nadělají pěknou paseku, už to, že ji někdo poradil jít do oddlužení, když má nemovitost. Ale pokud se prodá, peníze, které si nevezme věřitel zástavce , náleží klientovi. Protože ostatní závazky jsou NEzajištěné .
Pokud se rozhodne splatit vše najednou , zbaví se rychle dluhů a také bude mít čisté registry, takže může mnohem dříve začít nový život. Pět let není zrovna málo. Takže výběr a rozhodnutí je na ní. Samozřejmě by musela uhradit celých 100% závazků, které ještě zbývají, tady to není jen o 30%.Já ze svého pohledu bych radila peníze použít na splacení dluhů a mít klid.

Zdena Papoušková, 30.09.2016 18:06

Ještě dodatek, toto se nepovažuje za mimořádný příjem, je to nucený prodej , nikoliv dědictví, nebo výhra či dar ..

Zdena Papoušková, 30.09.2016 18:08

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Insolvenční splátka
  2. Otěhotnění v insolvenci
  3. Nabízí půjčku
  4. Jak se oddluzit,kdyz nemam zadne penize k tomu aby mi mohli vypracovat navrh na insolvenci?
  5. Nezvladnutí života z životního minima
  6. Oddlužení manžela
  7. Odstoupení od oddlužení
  8. Odmena insilvencniho spravce
  9. Jsem po insilveci rok a pul chtel jsem hypoteku .zaplatil jsem 100% a nejdeto.dekuji za odpoved
  10. Mohu insolvenci uhradit hned po schvaleni financnim darek pokud tim splatim 100 procent dluhu?

(c) 2014 - 2018 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt