Paní Založte nové téma

Rodičovský příspěvek a podnikání v insolvenci

Dobrý den,

máme s manželem osm měsíců manželské oddlužení. srážky jdou pouze z jeho platu.já jsem již půl roku na rodičovské dovolené,pobírám 6000,- rodičovský příspěvek a 500,- přídavek na dítě. Když jsou pouze srážky z manželova platu, tak za těch 5 let nedosahujeme na min.30%, protože se z toho platí ještě alimenty na manželovo dítě 1500,-. Manžel vydělá v rozmezí 13000-16500,- (úkolová mzda), dluh činí cca 650000. Chci si proto obnovit ŽL a z domova podnikat na vedlejší činnost. Chci se proto zeptat, zda se mi čistý zisk bude slučovat i s rodičovským příspěvkem nebo se bude brát jen to co vydělám? A ještě bych se chtěla zeptat kdyby manžel někdy přišel o práci jsem povinna ty alimety platit ze svých srážek? Děkuji

Nela, 2.07.2015 13:39

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Při insolvenci podnikat můžete, pak se vám počítá příjem MD, z toho odpočet minima a odpočty na děti , splátka soc. a zdravotního a zbytek lze využít na splácení dluhů.
Divné je, že vám oddlužení povolili pokud byste těch 30% nedosahovali.
Určitě je třeba to splnit za těch 5 let, protože jinak by bylo oddlužení zbytečné.
Pokud by manžel přišel o práci, je lépe požádat soud o přerušení oddlužení, alimenty za něj platit nemusíte , ale jemu se načítají a pak je musí splatit i zpětně.
z.papouskova@seznam.cz

Zdena Papoušková, 3.07.2015 13:00

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Půjčky od 50 000 Kč do 5 000 000 Kč: pujckyuver101@seznam.cz
  2. úrazová pojistka v insolvenci
  3. 30,000 kc v 10,000,000
  4. Svědectví
  5. Nebankovni Pujcky