Paní Založte nové téma

Rodičovský příspěvek a podnikání v insolvenci

Dobrý den,

máme s manželem osm měsíců manželské oddlužení. srážky jdou pouze z jeho platu.já jsem již půl roku na rodičovské dovolené,pobírám 6000,- rodičovský příspěvek a 500,- přídavek na dítě. Když jsou pouze srážky z manželova platu, tak za těch 5 let nedosahujeme na min.30%, protože se z toho platí ještě alimenty na manželovo dítě 1500,-. Manžel vydělá v rozmezí 13000-16500,- (úkolová mzda), dluh činí cca 650000. Chci si proto obnovit ŽL a z domova podnikat na vedlejší činnost. Chci se proto zeptat, zda se mi čistý zisk bude slučovat i s rodičovským příspěvkem nebo se bude brát jen to co vydělám? A ještě bych se chtěla zeptat kdyby manžel někdy přišel o práci jsem povinna ty alimety platit ze svých srážek? Děkuji

Nela, 2.07.2015 13:39

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Při insolvenci podnikat můžete, pak se vám počítá příjem MD, z toho odpočet minima a odpočty na děti , splátka soc. a zdravotního a zbytek lze využít na splácení dluhů.
Divné je, že vám oddlužení povolili pokud byste těch 30% nedosahovali.
Určitě je třeba to splnit za těch 5 let, protože jinak by bylo oddlužení zbytečné.
Pokud by manžel přišel o práci, je lépe požádat soud o přerušení oddlužení, alimenty za něj platit nemusíte , ale jemu se načítají a pak je musí splatit i zpětně.
z.papouskova@seznam.cz

Zdena Papoušková, 3.07.2015 13:00

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Jste zoufalí najít půjčky bez banky?
  2. Osobní úvěr, kde najít rychle?
  3. Ivana zveřejnila velmi zajímavé posudek
  4. Půjčky na úspěšný rok.
  5. Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
  6. Garantujeme rychlé vypořádání Vaší žádosti o úvěr.
  7. Hledáte legitimní a důvěryhodný finanční věřitel?
  8. Prima půjčka peníze na účet
  9. Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
  10. Pan BARROS ' úvěrové nabídky je dobyl pro všechny

(c) 2014 - 2019 - Oddlužení.org - Ochrana osobních údajů - Kontakt