Paní Založte nové téma

Uhrazení dluhu po insolvenci

Dobrý den,já mám asi takový divný dotaz,ale jde mi o to,že jsem již rok po insolvenci a v průběhu insolvence nám přišel dopis od určité banky,bylo to až čtvrtý rok trvání insolvence,že dluh který byl přihlášený k insolvenci se musí zaplatit v plné výši,jelikož je tam třetí osoba. Takže já splácím stále dál a budu splácet ještě dlouho,protože to chtějí i s úrokama.Takže vlastně ten nejvyší dluh co byl k insolvenci přihlášený musím stejně zaplatit i když je tam uhrazeno s insolvence 40%.Přišli jsme o dům a splácíme stále dál,takže nevím k čemu vlastně byla insolvence. Jde mi také o to,že právník,který mi žádost sepisoval,nás po přihlášení věřitelů uklidnil,že je vše v pořádku,že se přihlásili bez zajištění,takže třetí osoba je z toho venku a sám insolvenční správce nás ujišťoval,že je vše v pořádku a dál se nic nestane. Jak k tomu teď vlastně mi přijdeme a jak se můžeme bránit.Všichni nás uklidnili a když se to stalo,tak od toho dali všichni ruce pryč.Můžete mi prosím nějak poradit?

Dana, 5.05.2016 12:17

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Jestli to dobře chápu , měli jste ručitele , který insolvencí neprošel. Tím pádem je on zodpovědný za váš dluh také a ten by měl být splacen ve 100%, pokud ovšem on sám by nebyl s tímto dluhem v oddlužení. Toto ale by měl právník vědět a pokud byl dům a na něm zástavní právo tak také ví, že vám hrozí jeho prodej . teď vás chápu jak jste naštvaní a myslím že právem. vy nyní musíte doplatit oněch 60%, které chybí , pokud se již společnost neuspokojila prodejem domu. Chtělo by to více informací. z.papouskova@seznam.cz

Zdena Papoušková, 6.05.2016 11:46

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Vymazání z registru dlužníků
  2. Vymazání z registru dlužníků
  3. Dluhy a oddlužení
  4. Dluhy a oddlužení
  5. Potřebujete naléhavou půjčku na 2%
  6. ZŮstatek dluhu