Paní Založte nové téma

Uhrazení dluhu po insolvenci

Dobrý den,já mám asi takový divný dotaz,ale jde mi o to,že jsem již rok po insolvenci a v průběhu insolvence nám přišel dopis od určité banky,bylo to až čtvrtý rok trvání insolvence,že dluh který byl přihlášený k insolvenci se musí zaplatit v plné výši,jelikož je tam třetí osoba. Takže já splácím stále dál a budu splácet ještě dlouho,protože to chtějí i s úrokama.Takže vlastně ten nejvyší dluh co byl k insolvenci přihlášený musím stejně zaplatit i když je tam uhrazeno s insolvence 40%.Přišli jsme o dům a splácíme stále dál,takže nevím k čemu vlastně byla insolvence. Jde mi také o to,že právník,který mi žádost sepisoval,nás po přihlášení věřitelů uklidnil,že je vše v pořádku,že se přihlásili bez zajištění,takže třetí osoba je z toho venku a sám insolvenční správce nás ujišťoval,že je vše v pořádku a dál se nic nestane. Jak k tomu teď vlastně mi přijdeme a jak se můžeme bránit.Všichni nás uklidnili a když se to stalo,tak od toho dali všichni ruce pryč.Můžete mi prosím nějak poradit?

Dana, 5.05.2016 12:17

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Jestli to dobře chápu , měli jste ručitele , který insolvencí neprošel. Tím pádem je on zodpovědný za váš dluh také a ten by měl být splacen ve 100%, pokud ovšem on sám by nebyl s tímto dluhem v oddlužení. Toto ale by měl právník vědět a pokud byl dům a na něm zástavní právo tak také ví, že vám hrozí jeho prodej . teď vás chápu jak jste naštvaní a myslím že právem. vy nyní musíte doplatit oněch 60%, které chybí , pokud se již společnost neuspokojila prodejem domu. Chtělo by to více informací. z.papouskova@seznam.cz

Zdena Papoušková, 6.05.2016 11:46

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. PŮjČky
  2. Rychlé půjčky od 4000 KČ až do 100 000 000 kč
  3. Hej, štěstí je na vaší straně.
  4. Půjčky od 50 000 Kč do 5 000 000 Kč: pujckyuver101@seznam.cz
  5. úrazová pojistka v insolvenci
  6. 30,000 kc v 10,000,000