Paní Založte nové téma

Ukončení oddlužení, práva zákonného zástupce

Jsem v oddlužení již tři roky, mám již zaplaceno přes devadesát procent svého dluhu, s ohledem na slušný výdělek se zdá, že se letošního léta dočkám konce splácení svých dluhů. Ráda bych věděla, zda je zapotřebí nějakým způsobem žádat o ukončení oddlužení či je vše v rukou insolvenčního správce. Bylo mi sděleno, že kontrolu průběhu splácení provádí správce nyní (v polovině března) a poté až v září. Sta procent dlužné částky bych však měla doplatit již v červnu.

Další dotaz se týká omezení práv disponovat s finančními prostředky svých dětí, což z jedné stránky chápu, nicméně jediné co moje děti mají je dětské a studentské konto, na které jim posílám kapesné já. Stalo se, že dcera ztratila a zapomněla přístupové údaje k účtu a sama si ještě nemůže opatřit nové. V bance jsem zjistila, že nemám oprávnění ani podepsat žádost o nové přístupové údaje pro mé dítě. Toto prý bude pokračovat několik let po oddlužení. Komické na tom je, že jejich nezodpovědný otec, který se velkou měrou podílel na celé finanční situaci své dluhy neřeší, je na něj uvaleno několik exekucí a tato práva omezená nemá, nicméně je těžké jej dostat na jakýkoli úřad či do banky. Nevím tedy jak postupovat, abych získala pro dceru údaje k účtu nebo účet zrušit, jelikož jej stejně nemůže používat a dávám jí kapesné v hotovosti. Můžete mi poradit co s tím? Děkuji L.

Lucie, 19.03.2015 18:31

→ Využijte odborníka na oddlužení neboli osobní bankrot - Doporučujeme

Zřejmě máte nezletilé děti, proto nemáte přístup k účtu, pokud by byly plnoleté , mohou si peníze již vybrat sami, tady budete muset počkat do června , pak požádat soud, který vám oddlužení schválil aby vydal rozhodnutí o oddlužení, jakmile nabyde právní moci,což je po 15 dnes od vydání rozhodnutí , vše se vám odblokuje.Omezení se toho netýká. V dalších letech máte jen omezení brát si úvěr - jsou to tři roky , prevence, abyste se nedostala do dalších potíží.
Insolvenční správce by měl doplacení pohlídat, ale raději jej kontaktujte v červnu, že se domníváte, že je dluh doplacen 100% .

Zdena Papoušková, 20.03.2015 20:07

Děkuji, to se mi ulevilo.

Lucie, 22.03.2015 08:20

Odpoveď

Jméno

Zpráva

Kontrola: Opište číslicí dvacetjedna

Další diskuse

1. Vymazání z registru dlužníků
  2. Vymazání z registru dlužníků
  3. Dluhy a oddlužení
  4. Dluhy a oddlužení